Portal Samorządowy w nowej odsłonie

Katowice, 01 sierpnia 2022 r.

W środę, tj. 27 lipca 2022 r., Grupa PTWP udostępniła PortalSamorzadowy.pl w nowej szacie graficznej i z nowymi funkcjonalnościami. Zmienił się nie tylko układ samej strony, dzięki czemu jest ona bardziej przejrzysta i funkcjonalna, ale również logotyp portalu. Portalu, który od 2009 roku, jest niezastąpionym źródłem informacji o i dla JST. Zmiana wynika ze stale rosnącej liczby użytkowników i ich zapotrzebowań.

PortalSamorzadowy.pl od lat stanowi ważne źródło informacji dla sektora samorządowego i administracji oraz dla wielu innych instytucji funkcjonujących w obszarze publicznym. Bieżące i najważniejsze wiadomości dotyczące funkcjonowania samorządów, finansów, prawa, funduszy unijnych, zamówień publicznych oraz newsy z życia miast, gmin, powiatów i regionów pod tym adresem codziennie docierają m.in. do przedstawicieli firm i instytucji działających w otoczeniu sektora samorządowego (w szczególności w obszarze inwestycji), nauczycieli, polityków, przedstawicieli rządu, fundacji czy organizacji samorządowych.

Nowa odsłona Portalu Samorządowego to dla nas i naszych czytelników ważne wydarzenie, ponieważ od jego startu w 2009 roku portal zmienił się dotychczas tylko raz. To drugi re-launch w historii. Mam nadzieję, że nasze wysiłki, żeby stworzyć stronę jeszcze przyjaźniejszą, przejrzystszą i użyteczniejszą, wszystkim się spodobają – mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny Portalu Samorządowego. – Z nowości pojawiła się m.in. rubryka, gdzie promujemy najlepsze teksty naszych autorów czy liczba dnia – dodaje.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie JST co do bezpośredniej komunikacji działań lokalnych oraz częstszej obecności w mediach, PortalSamorządowy.pl uruchomi także nową ofertę – „Strefa Samorządu“. Zaoferuje ona użytkownikom szeroki wachlarz możliwości komunikowania o najważniejszych wydarzeniach z życia gminy, planowanych działaniach, kierunkach rozwoju czy sukcesach w realizacji inwestycji komunalnych. „Strefa Samorządu“ ma być platformą dialogu władz samorządowych z otoczeniem. Będzie to miejsce wyrażania opinii, wskazywania kierunków przez włodarzy miast.

PortalSamorzadowy.pl jest liderem mediów dla JST. Liczba ich unikalnych użytkowników trwale przekracza 1 milion miesięcznie. 

Redakcja Portalu Samorządowego od niedawna prowadzi ponadto prężnie rozwijający się PortalDlaEdukacji.pl, który swoimi zasięgami wspiera platformę korepetycyjną Nauczeni.pl

- To pierwsza platforma odpowiadająca na wyzwania związane z organizacją edukacji pozaszkolnej, tworzona z ponad tysiącem nauczycieli – kontynuuje Rafał Kerger.

Od początku tego roku Portal Samorządowy odwiedziło ponad 7 mln unikalnych użytkowników (24 mln odsłon), to o 50 proc. więcej niż w tym samym czasie w 2021 r.

PortalSamorzadowy.pl to część Grupy PTWP, specjalizującej się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie specjalistycznych portali internetowych, magazynów a także organizacją konferencji i kongresów, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym. 

Informacje dodatkowe