Najmłodsi eksperci od designu mają głos! -4 Design Days organizuje strefę 4 Kids podczas Dni Otwartych

Katowice, 18 stycznia 2023 r.

Architektura i design oczami dzieci, warsztaty rękodzielnicze, kącik konstruktora, składanie modeli origami, plecenie makram czy dyskusje z gwiazdami telewizji – podczas Dni Otwartych 7. edycji 4 Design Days (28-29 stycznia 2023 r., Międzynarodowe Centrum Kongresowe) na najmłodszych uczestników czekać będzie specjalnie przygotowana strefa 4 Kids z bogatym programem atrakcji.

Jak spędzić z dziećmi ostatni weekend stycznia? Na 4 Design Days! Organizatorzy święta architektury, designu i nieruchomości przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych. Tu dzieci rozwiną swoje artystyczne pasje, ale też będą inspirować projektantów do tworzenia miejskich przestrzeni do spędzania czasu wolnego.

Aktywności zaplanowane w strefie dla dzieci stanowią wyjątkowe wydarzenie podczas 4 Design Days. To tutaj najmłodsi mieszkańcy regionu oraz mali entuzjaści wzornictwa będą mogli rozwijać swoje pasje, uczyć się, a przede wszystkim wspaniale bawić pod okiem ekspertów od designu oraz gwiazd telewizji – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, autorka programu 4 Design Days.

Co w programie? Katarzyna Jaroszyńska, dziennikarka Dzień Dobry TVN, prowadząca program „Nieoczywiste miejsca” w HGTV oraz Piotr Wojtasik, dziennikarz Dzień Dobry TVN zaproszą dzieci do dyskusji pod hasłem: „Robi wrażenie! W tak zaprojektowanej przestrzeni to dopiero zabawa!”. Wspólnie poszukają odpowiedzi na pytanie, o jakich placach zabaw i przestrzeniach do spędzania czasu wolnego marzą najmłodsi. – Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym wydarzeniu.

–  Narysujcie place zabaw marzeń, weźcie rysunki ze sobą na 4 Design Days 2023 – mówi Robert Posytek, autor programu 4 Design Days.

Rękodzieło i sztuka w rękach młodych artystów

Przez całe dwa dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym będą odbywać się także warsztaty dla dzieci.  W programie warsztatów m.in.: malowanie twarzy i brokatowych tatuaży – każde dziecko będzie mogło wybrać interesujący je wzór i kolor. Malowanie bawełnianych toreb i kamieni będzie z kolei okazją do tworzenia sztuki użytkowej, ale również pokazania sposobów na wyrażenie swojej osobowości. Warsztaty, prowadzone przez Tajemniczy Kuferek odbywać się będą przez dwa dni, a ich częścią będzie kącik konstruktora, gdzie dzieci będą miały możliwość tworzenia budowli z klocków.

Zajęcia z tworzenia origami, prowadzone przez Patrycję Tarasek, to nie tylko próba zręczności dla najmłodszych, ale również możliwość poznania tradycyjnej, chińskiej sztuki składania papieru.

Warsztaty rękodzielnicze przygotowane i realizowane przez Pracownię Guzik staną się z kolei doskonałą przestrzenią kreatywnego myślenia. Ramki na zdjęcia „malowane wyobraźnią”, pracownia sznurka – makramowa makatka i lampion pachnący lasem będą motywami przewodnimi spotkania. Najmłodsi będą mieli możliwość wcielenia się w rolę artystów i całkowitego oddania się procesowi twórczemu. Na warsztaty obowiązuje wstęp wolny, do wyczerpania liczby miejsc. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym – wstęp bezpłatny.

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Podczas 4 Design Days atrakcje będą czekać nie tylko na dzieci, ale również na ich rodziców, którzy będą mogli zobaczyć m.in. wystawy produktów półfinalistów i finalistów konkursu Dobry Design 2023 i zwycięskich prac konkursu fotograficznego „Miasto – czy idziemy w dobrą stronę?”.

Odwiedzających z pewnością zainteresują stoiska projektantów i firm, prezentujące najciekawsze elementy polskiego designu i architektury.

Ciekawym punktem programu będą też Targi Jedyne w Swoim Rodzaju – prezentujące rękodzieło, utalentowanych twórców i niespotykany design oraz C- art Days, czyli przestrzeń dla młodych, debiutujących artystów.

Na 4 Design Plants będzie można znaleźć punkt wymiany roślin oraz wziąć udział w warsztatach o roślinach domowych dla opornych.

Podczas warsztatów i konsultacji uczestnicy będą mieli możliwość uzyskać praktyczne porady, wprost od ekspertów, odnośnie do aranżacji swojego mieszkania, zaprojektować wspólnie miasto przyszłości, stworzyć naszyjniki z koszulek i własne woskowijki oraz wziąć udział w wielu innych interesujących aktywnościach.

Organizatorem 4 Design Days jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl oraz organizator m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. 

Zgłoszenia dzieci chętnych do udziału w dyskusji „Robi wrażenie! W tak zaprojektowanej przestrzeni to dopiero zabawa!” przyjmowane są do 25 stycznia 2023 r. pod adresem 4KIDS@ptwp.pl.

Na 4 Design Days obowiązują bilety dostępne online oraz na miejscu w dniu wydarzenia.

Bilety online do kupienia tutaj: https://www.4dd.pl/2023/pl/bilety,587.html

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym – wstęp bezpłatny.
Dorośli – bilet na 1 dzień (28 lub 29 stycznia 2023 r.) – 20 zł.
Dorośli – bilet na 2 dni (28 i 29 stycznia 2023 r.) – 30 zł.

Bilet upoważnia do korzystania z wszystkich atrakcji Dni Otwartych, na warsztaty zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych wstęp wolny, do wyczerpania liczby miejsc. Zapraszamy!

Galeria zdjęć