Twoje konto

Europejski Kongres Gospodarczy

Największe spotkanie gospodarcze Europy Centralnej to wydarzenie, którego prestiż i rolę w przestrzeni europejskiego dialogu budowano przez ponad dekadę. Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) stał się szerokim i otwartym forum wymiany doświadczeń, opinii i wiedzy o polskiej i europejskiej gospodarce, o ekonomicznych, społecznych i technologicznych uwarunkowaniach jej rozwoju.

Kongres za swój cel obrał wskazywanie zjawisk i trendów o kluczowym znaczeniu dla przyszłości gospodarki i perspektyw jej rozwoju.

Wielki i mniejszy, tradycyjny i innowacyjny, rodzimy i globalny biznes zaakceptował trzydniowe spotkanie w Katowicach jako skuteczną, owocną platformę bezpośrednich kontaktów B2B.

Połączenie tych funkcji, składających się de facto na misję Europejskiego Kongresu Gospodarczego, było i jest ewenementem w branży eventowej, co potwierdzali uczestnicy kolejnych edycji, których liczba sięgnęła 15 tysięcy. W setkach tysięcy liczeni byli obserwatorzy kongresowych wydarzeń. Wskazania Kongresu – brane pod uwagę przez inwestorów, menedżerów i polityków – w realny sposób zmieniały naszą rzeczywistość.

Od 2020 roku Kongres to kilkumiesięczna kampania, obejmująca szerokie spektrum tematów gospodarczych i zróżnicowane formy aktywności – od wydarzeń w modelu online, poprzez publikację raportów, rozmowy poświęcone trendom kształtującym naszą najbliższą przyszłość, aż po kulminację – trzydniową  wielowątkową debatę w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy wykorzystuje elektroniczne formy kontaktu i komunikacji zwiększając zasięgi swojego przekazu, angażując większą liczbę uczestników, widzów, komentatorów. 

XVI Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w 7-9 maja 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Więcej informacji o nadchodzącej edycji na stronie.