Prawie 14 mln zł przychodów netto ze sprzedaży Grupy PTWP w I kwartale 2022 r.

Katowice, 25 maja 2022 r.

Grupa PTWP w I kwartale 2022 r. zwiększyła przychody netto ze sprzedaży prawie o 50 proc. względem analogicznego okresu w 2021 r. Wpływ miało na to ożywienie branży eventowej i zwiększenie udziału usług online w ofercie spółki. Jednoczenie Grupa PTWP już w I kwartale br. znacznie przekroczyła jeden z kluczowych celów rozwojowych, osiągając próg 12 mln unikalnych użytkowników miesięcznie we wszystkich swoich serwisach internetowych.

- W I kwartale 2022 r. zwiększyliśmy poziom przychodów i nadal realizujemy nasze długoterminowe cele biznesowe. Wynik raportowanego kwartału Grupa PTWP zakończyła ze stratą netto na poziomie 0,9 mln zł, na którą wpływ miały takie czynniki jak sezonowość naszej działalności i ograniczenia związane z pandemią w styczniu i lutym. Od początku roku notujemy również znaczący wzrost kosztów niezależnych od działań operacyjnych spółki, a jednocześnie poczyniliśmy w I kwartale duże inwestycje rozwojowe w kadry i infrastrukturę IT. Na podstawie podpisywanych zamówień widzimy jednak, że kolejne okresy powinny powrócić do bardzo dobrych wyników finansowych. Konsekwentnie rozwijamy nasz segment digital, a po znakomitych wynikach portali Grupy PTWP osiągniętych w I kwartale br. uważamy, że jest to dobry kierunek dalszego rozwoju - informuje Wojciech Kuśpik, prezes zarządu Grupy PTWP.

13,98 mln zł przychodów netto ze sprzedaży wypracowała Grupa PTWP w pierwszym kwartale br., co oznacza wzrost w porównaniu r/r o prawie 50 proc. W raportowanym okresie spółka odnotowała stratę netto w wysokości 0,9 mln zł. Na koniec marca 2022 r. stan środków pieniężnych na koncie Grupy PTWP wyniósł 24,6 mln zł.

W pierwszym kwartale br. w obiektach zarządzanych przez Grupę PTWP tj. Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” w Katowicach, zgodnie z harmonogramem zrealizowano wszystkie zaplanowane wydarzenia. Najważniejsze z nich to: 4 Design Days, Intel Extreme Masters czy Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Na bieżąco organizowane są również kluczowe eventy biznesowe na czele z XIV Europejskim Kongresem Gospodarczym. Grupa PTWP z dużym wyprzedzeniem zapełniła swoje kalendarium eventowe na obecny i przyszły rok.

W marcu 2022 r. Grupa PTWP zanotowała rekordowe wyniki swoich serwisów internetowych. Tym samym spółka o 20 proc. przekroczyła cel rozwojowy na 2022 r., który zakładał osiągnięcie progu 10 mln UU miesięcznej liczby odwiedzin. Historyczne wyniki zdobyły między innymi portale, takie jak: rynekzdrowia.pl, pulshr.pl czy wnp.pl.

W listopadzie 2021 r. władze PTWP podjęły decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do przeniesienia notowań firmy w 2022 roku z NewConnect na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Na ten moment spółka nie planuje przy tej okazji emisji akcji.

Grupa PTWP po zatwierdzeniu raportu rocznego za 2021 r. przeprowadzi program motywacyjny dla kluczowych pracowników. Maksymalna wielkość programu to ok. 5% kapitału zakładowego.