Komunikaty prasowe

 • Znakomici goście specjalni 3. edycji 4 Design Days w Katowicach

  20 grudnia 2017 r.

  Ivan Blasi, Ondřej Chybík, Pete Kercher, Rainer Mahlamäki, Axel Meise, Jimi Ogden - jak co roku 4 Design Days, stawia na mocne nazwiska oraz merytoryczną, wielowątkową i międzynarodową dyskusję o trendach we współczesnej architekturze, projektowaniu i w nieruchomościach. W wydarzeniu weźmie udział ponad 5 tys. gości biznesowych oraz 20 tys. zwiedzających.

 • O bezpieczeństwo energetyczne trzeba walczyć jak o niepodległość. Najważniejsze wnioski konferencji Nafta/Chemia 2017

  06 grudnia 2017 r.

  Zmiany w logistyce paliwowej, nowe trendy w sprzedaży detalicznej, również te związane z elektromobilnością, a także strategie rozwoju firm chemicznych - to najważniejsze tematy kolejnej edycji konferencji Nafta/Chemia, która wczoraj, tj. 5 grudnia br., odbyła się w Warszawie. O kluczowych dla bezpieczeństwa energetycznego kwestiach dyskutowali politycy, eksperci i przedstawiciele sektora.

 • Najlepszy pomysł na start – III edycja European Start-up Days

  01 grudnia 2017 r.

  Prezentacje najbardziej innowacyjnych produktów polskiej gospodarki, strefa kontaktująca start-upy i menedżerów korporacji, wyjście z programem wydarzenia poza Spodek, w przestrzeń Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach - tak zapowiada się nowa formuła przyszłorocznych European Start-up Days. Zaplanowane na 15-16 maja 2018 roku, towarzyszyć będą jubileuszowej, X edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC - European Economic Congress). Ci, którzy chcą dostać bilet do świata wielkiego biznesu, od 1 grudnia br. mogą zgłaszać swój udział w przyszłorocznym konkursie Start-up Challenge.

 • Mikołajki z atrakcjami na lodowisku w Spodku

  30 listopada 2017 r.

  6 grudnia br. w Spodku będzie można pojeździć na łyżwach w towarzystwie… Świętego Mikołaja, Bałwanka Olafa i małego Elfa. Z okazji Mikołajek bilet wstępu na lodowisko będzie kosztował symboliczną złotówkę. Dzieci i dorosłych czeka pełna atrakcji zabawa w świątecznej atmosferze.

 • Polskie górnictwo ma przed sobą przyszłość. Najważniejsze wnioski katowickiej Konferencji Górnictwo 2017

  27 listopada 2017 r.

  Wizja polskiego górnictwa w 2030 roku, polska marka górnicza w świecie, zagospodarowanie terenów pogórniczych i poprzemysłowych – to główne tematy tegorocznej Konferencji Górnictwo, która dzisiaj, tj. 27 listopada br., odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. – Żeby górnictwo mogło dalej z powodzeniem funkcjonować, konieczne są inwestycje – zgodzili się zaproszeni do udziału w dyskusjach paneliści, reprezentujący administrację państwową, spółki górnicze, firmy zaplecza górniczego, środowiska naukowe i organizacje branżowe.

 • Nagrodzono najbardziej innowacyjne rozwiązania w polskim rolnictwie

  22 listopada 2017 r.

  Nawozy, środki ochrony roślin, pasze, budynki inwentarskie, maszyny rolnicze, programy, urządzenia, rozwiązania finansowe – w Warszawie wyróżniono najbardziej innowacyjne produkty dedykowane branży rolniczej. Gala wręczenia nagród towarzyszyła V konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie”, zorganizowanej na PGE Narodowym przez magazyn Farmer.

 • Najlepsi w zarządzaniu największym kapitałem firmy - wybrano TOP Pracodawców w Polsce oraz TOP Pracodawców Województwa Śląskiego

  16 listopada 2017 r.

  Wzorcowe zarządzanie zasobami ludzkimi oraz znaczący wpływ na rozwój gospodarczy regionu i kraju - to główne przesłanki wyboru TOP 10 Pracodawców Polski i TOP 5 Pracodawców Województwa Śląskiego. Laureaci nagrodzeni zostali podczas gali towarzyszącej konferencji i targom PulsHR_Day w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 • Architektura z misją, design z emocjami - przed nami III edycja 4 Design Days

  15 listopada 2017 r.

  Co mówią o nas budynki, które stawiamy? Jakie będą mieszkania przyszłości? Czy Warszawa stanie się „najwyższym miastem” w Unii Europejskiej? Co sprawdza się lepiej: design thinking czy design feeling? Zaplanowane na 15-18 lutego 2018 4 Design Days już po raz trzeci stworzą okazję do wielowątkowej dyskusji o współczesnym projektowaniu. Ikony światowego i polskiego designu, najwięksi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy debatować będą w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i po raz pierwszy - także w Spodku.

 • NAGRODY RYNKU SPOŻYWCZEGO 2017, CERTYFIKATY DOBRY PRODUKT 2017 oraz FOOD & RETAIL START-UP STAR 2017 wręczone podczas X Forum Rynku Spożywczego i Handlu

  08 listopada 2017 r.

  Produkty wyróżniające się jakością, innowacyjnością i tradycyjną recepturą, prężnie działające firmy oraz ważne dla rozwoju branży wydarzenia nagrodzono podczas wieczornej gali towarzyszącej jubileuszowemu X Forum Rynku Spożywczego i Handlu, która odbyła się 6 listopada br. w Warszawie. Po raz pierwszy w historii Forum uhonorowano również start-upy - nowatorskie projekty spożywcze i najlepsze wdrożenia dedykowane firmom handlowym.

 • Trendy, innowacje i wyzwania w branży spożywczej. Zakończyło się X Forum Rynku Spożywczego i Handlu

  08 listopada 2017 r.

  Prezesi i dyrektorzy spółek spożywczych i sieci handlowych, eksperci i analitycy rynkowi, gwiazdy marketingu, decydenci i profesjonaliści - tysiąc osób wzięło udział w jubileuszowej X edycji Forum Rynku Spożywczego i Handlu w Warszawie. Tegoroczna dyskusja koncentrowała się m.in. wokół trendów rynkowych i konsumenckich, innowacji i technologii, które na nowo definiują branżę spożywczą w Polsce.