Komunikaty prasowe

 • Teatr w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

  21 lutego 2017 r.

  Konferencje, targi, wystawy, a od marca również… spektakle teatralne – PTWP Event Center rozszerza ofertę Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Komediowy repertuar przygotowany został we współpracy z Krzysztofem Materną i Teatrem IMKA z Warszawy. Na scenie wystąpią m.in. Magdalena Boczarska, Tomasz Karolak, Krzysztof Materna i Dorota „Doda” Rabczewska.

 • Design, architektura, nieruchomości – moda, trendy, inspiracje. II edycja 4 Design Days za nami

  20 lutego 2017 r.

  Cztery dni z designem i architekturą w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach dobiegły końca. W drugiej edycji 4 Design Days wzięło udział blisko 25 tys. osób – 5 tys. gości biznesowych w dwa dni dla profesjonalistów oraz 20 tys. zwiedzających w weekend 18 i 19 lutego. Wykłady, dyskusje, prezentacje, gale rozdania nagród, wystawy oraz ekspozycja ponad 250 wystawców – taka była II odsłona święta architektury, designu i nieruchomości.

 • Nagrody Property Design Awards 2017

  17 lutego 2017 r.

  Podczas 4 Design Days wręczono nagrody Property Design Awards 2017 za najlepsze obiekty i wnętrza komercyjne oraz publiczne w Polsce, ukończone w ciągu ostatniego roku. Wyróżnione realizacje to: biurowiec The Tides, Hala Koszyki, Hotel Ibis Gdańsk Stare Miasto, Dworzec Łódź Fabryczna, Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej im. Rodziny Ulmów, biuro MediaCom, siłownie McFit Home of Fitness, Hotel Almond Business & SPA oraz Woonerf na Piramowicza w Łodzi. Redakcja Propertydesign.pl przyznała też nagrody specjalne. Laureatami zostali Didier Fiuza Faustino, Rob Reinders ,Marriott International oraz Marcin Szczelina.

 • Nagrody Meble Plus - Produkt Roku 2017

  17 lutego 2017 r.

  Już po raz drugi, na 4 Design Days w Katowicach, rozstrzygnięto jeden z najstarszych konkursów branżowych w Polsce – „Meble Plus – Produkt Roku”. Laureatami zostały firmy wyróżniające się ponadprzeciętnymi walorami estetycznymi, innowacyjnymi rozwiązaniami i wysoce zaawansowanymi technologiami.

 • Dwa pierwsze dni 4 DESIGN DAYS w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

  17 lutego 2017 r.

  Blisko 5 tys. osób, architekci i projektanci, producenci i przedstawiciele firm usługowych oraz deweloperów, kilkadziesiąt sesji tematycznych i prezentacji – w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach trwają 4 DESIGN DAYS. Dyskusjom o trendach w architekturze i designie towarzyszą ekspozycje ponad 200 producentów mebli i wyposażenia wnętrz, prezentacje użytecznych i designerskich produktów, a także wystawy, m.in. słynnych na całym świecie mebli Oskara Zięty.

 • Inwestycje mieszkaniowe, które zmieniają oblicze Śląska

  17 lutego 2017 r.

  Podczas gali wieńczącej Housemarket Forum Silesia 2017 – wydarzenie towarzyszące 4 Design Days – wyróżniono najlepsze inwestycje śląskiego rynku mieszkaniowego ukończone w ostatnim roku. Wręczeniu nagród Housemarket Silesia Awards towarzyszyło rozstrzygnięcie plebiscytu „Inwestycja na medal” Dziennika Zachodniego.

 • Otwarcie 4 Design Days

  16 lutego 2017 r.

  Architekci i projektanci, producenci i przedstawiciele firm usługowych oraz deweloperzy, inwestorzy i samorządowcy spotkali się, aby porozmawiać o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie - w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęły się 4 Design Days.

 • Od jutra w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach II edycja 4 Design Days

  15 lutego 2017 r.

  W dniach 16-19 lutego br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największa w tej części Europy konferencja dotycząca rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Dyskusja o trendach w projektowaniu zgromadzi światowej sławy architektów i designerów. Spotkaniom z ikonami towarzyszyć będą targi z udziałem ponad 200 wystawców. W programie również wystawy i warsztaty, porady projektantów, projekcje filmów, a także wręczenie nagród branżowych.

 • Metamorfoza Spodka jednym z tematów II edycji 4 Design Days

  10 lutego 2017 r.

  Debata o przyszłości symbolu Katowic i wykład poświęcony historii jego powstania, zwiedzanie ikony śląskiej architektury i konkurs fotograficzny na jej najlepsze zdjęcia - w centrum uwagi tegorocznych 4 Design Days będzie Spodek. Spotkania wokół legendarnego obiektu rozpoczną dyskusję o tym, jak go zmodernizować.

 • Dwudniowy maraton architektury i designu - Dni Otwarte 4 Design Days

  09 lutego 2017 r.

  Pasjonaci architektury i designu, którzy w dniach 18 i 19 lutego br. odwiedzą Międzynarodowe Centrum Kongresowe, będą mieli okazję spotkać twórców i znane osobistości, zobaczyć krzesła przyszłości, dowiedzieć się, dlaczego czerwień we wnętrzach nie sprzyja diecie, podyskutować o książkach i filmach, zwiedzić pobliski Spodek, a także skorzystać z bogatej oferty targowej. Te i wiele innych atrakcji już za tydzień podczas II edycji 4 Design Days.