Komunikaty prasowe

 • IX Europejski Kongres Gospodarczy - specjalni goście, ważne tematy, wydarzenia towarzyszące

  21 kwietnia 2017 r.

  132 sesje, 700 prelegentów, 11 880 godzin merytorycznych debat. Wśród gości liczna reprezentacja administracji unijnej, polskiego rządu, krajowego i europejskiego parlamentu, ministrowie i wiceministrowie z Europy i świata oraz przedstawiciele zarządów największych firm, eksperci i liderzy opinii. Do IX edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress - EEC) i towarzyszących mu European Start-up Days pozostały niecałe trzy tygodnie.

 • Jak zbliżyć Dawida do Goliata? Młode wilki i rekiny biznesu na European Start-up Days

  19 kwietnia 2017 r.

  European Start-up Days – wydarzenie specjalne, towarzyszące IX Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, zbliża do siebie młode biznesy i duże przedsiębiorstwa. Udział w tegorocznej dwudniowej konferencji dedykowanej start-upom potwierdzili już prezesi i menedżerowe największych firm. Pomysły na biznes, jakie zostaną przed nimi zaprezentowane, mogą być początkiem wielkich karier. Zgłoszenia innowacyjnych i kreatywnych projektów przyjmowane są do 26 kwietnia br.

 • Za miesiąc IX Europejski Kongres Gospodarczy

  11 kwietnia 2017 r.

  IX edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się w Katowicach w dniach 10-12 maja br. W blisko stu sesjach tematycznych weźmie udział kilkuset panelistów, m.in. reprezentanci krajowego i europejskiego parlamentu, przedstawiciele rządów Polski, Europy i świata oraz prezesi największych firm i biznesmeni. Kongresowi towarzyszyć będzie druga edycja European Start-up Days – wydarzenia łączącego start-upy i korporacje.

 • Udany sezon ślizgawkowy na lodowisku w Spodku

  10 kwietnia 2017 r.

  474 godzinne sesje, blisko 32 tysiące odwiedzających, 12 tysięcy wypożyczonych par łyżew – lodowisko w Spodku cieszyło się w tym sezonie dużym zainteresowaniem. Odwiedzający docenili nową formułę organizacji ślizgawek, m.in. zajęcia dla dzieci i wieczorne dyskoteki na łyżwach. Lodowisko będzie ponownie dostępne dla amatorów sportu na lodzie już od października br.

 • Top Inwestycje Komunalne 2017 - wyróżnienia dedykowane inicjatywom partnerstwa publiczno-prywatnego

  03 kwietnia 2017 r.

  Wyróżnienia Top Inwestycje Komunalne 2017 dedykowane są projektom zrealizowanym w ramach partnerstwa publiczno–prywatnego (PPP). Nominacje do finału otrzymało aż 30 inwestycji z całej Polski. Wręczenie nagród odbędzie się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wciąż można głosować na najlepszą inwestycję przez internet.

 • Od innowacyjnego pomysłu do wielkiego biznesu

  28 marca 2017 r.

  Co zrobić, żeby zaprezentować swój start-up przed audytorium największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej? Wziąć udział w konkursie Start-up Challenge, organizowanym w ramach European Start-up Days w Katowicach. Wydarzenie towarzyszące IX edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC) już po raz drugi stwarza obiecującym młodym przedsiębiorcom możliwość pozyskania inwestorów, nawiązania współpracy z korporacjami, zaistnienia w mediach i wszechstronnego rozwoju ich przedsięwzięć.

 • Już w kwietniu w Katowicach wybuchnie Pożar w Burdelu, a Międzynarodowe Centrum Kongresowe zmieni się w… Fabrykę Patriotów

  24 marca 2017 r.

  Duszpasterz Hipsterów, Profesor Max Hardkor, Dr Janusz Fak, Dzika Agnes, Podpalacz Tęczy i… nacjotechnologia – za niecały miesiąc w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach wystąpi słynna warszawska trupa teatralna, która od lat bawi publiczność pod szyldem „Pożar w burdelu”. Czego można się po nich spodziewać? Widowiska artystycznego na najwyższym poziomie, inteligentnego komentarza do dzisiejszej rzeczywistości i bezkompromisowego żartu z mocnym przytupem.

 • Food Show - wielkie ucztowanie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach - za nami

  21 marca 2017 r.

  Różne oblicza polskiej gastronomii, nowe trendy na rynku żywności i kulinariów, innowacyjne koncepty i coraz bardziej świadomi konsumenci –podczas Food Show odbyło się blisko 20 debat branżowych z udziałem ponad 100 prelegentów. Towarzyszyły im wystawy, prezentacje produktów żywnościowych, degustacje, pokazy gotowania, warsztaty kulinarne, spotkania z mistrzami kuchni i blogerami kulinarnymi. Przez dwa dni otwarte Międzynarodowe Centrum Kongresowe odwiedziło ponad 1500 przedstawicieli branży oraz ponad 5000 amatorów dobrej kuchni.

 • Food Show - impreza ze smakiem już w ten weekend w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

  14 marca 2017 r.

  Co najbardziej lubią gotować Jolanta Kleser, Paweł Łukasik, Andrzej Polan, Grzegorz Targosz i Tomasz Woźniak? Czy deser może być zdrowy? Jak smakuje wegańskie curry? W jaki sposób zrobić dobre zdjęcie kulinarne? 17 i 18 marca na mieszkańców regionu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach czekać będą m.in. targi żywności, spotkania z blogerami i mistrzami kuchni, warsztaty, pokazy gotowania, konkursy, degustacje oraz porady z zakresu diety roślinnej. Wszystko to w ramach Food Show - kulinarnego święta, jakiego na Śląsku jeszcze nie było.

 • Specjaliści zdiagnozowali polski system ochrony zdrowia i przebadali mieszkańców Śląska

  13 marca 2017 r.

  Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach po raz drugi stało się miejscem wielosektorowej debaty przedstawicieli różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia. W dniach 9-11 marca br., pod hasłem „Znacznie więcej niż medycyna“, odbył się II Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Towarzyszył mu Śląski Dzień Zdrowia, w ramach którego kilka tysięcy mieszkańców regionu skorzystało z bogatej oferty badań lekarskich, konsultacji ze specjalistami, warsztatów, wykładów i zajęć sportowych.