Komunikaty prasowe

 • Już w kwietniu w Katowicach wybuchnie Pożar w Burdelu, a Międzynarodowe Centrum Kongresowe zmieni się w… Fabrykę Patriotów

  24 marca 2017 r.

  Duszpasterz Hipsterów, Profesor Max Hardkor, Dr Janusz Fak, Dzika Agnes, Podpalacz Tęczy i… nacjotechnologia – za niecały miesiąc w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach wystąpi słynna warszawska trupa teatralna, która od lat bawi publiczność pod szyldem „Pożar w burdelu”. Czego można się po nich spodziewać? Widowiska artystycznego na najwyższym poziomie, inteligentnego komentarza do dzisiejszej rzeczywistości i bezkompromisowego żartu z mocnym przytupem.

 • Food Show - wielkie ucztowanie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach - za nami

  21 marca 2017 r.

  Różne oblicza polskiej gastronomii, nowe trendy na rynku żywności i kulinariów, innowacyjne koncepty i coraz bardziej świadomi konsumenci –podczas Food Show odbyło się blisko 20 debat branżowych z udziałem ponad 100 prelegentów. Towarzyszyły im wystawy, prezentacje produktów żywnościowych, degustacje, pokazy gotowania, warsztaty kulinarne, spotkania z mistrzami kuchni i blogerami kulinarnymi. Przez dwa dni otwarte Międzynarodowe Centrum Kongresowe odwiedziło ponad 1500 przedstawicieli branży oraz ponad 5000 amatorów dobrej kuchni.

 • Food Show - impreza ze smakiem już w ten weekend w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

  14 marca 2017 r.

  Co najbardziej lubią gotować Jolanta Kleser, Paweł Łukasik, Andrzej Polan, Grzegorz Targosz i Tomasz Woźniak? Czy deser może być zdrowy? Jak smakuje wegańskie curry? W jaki sposób zrobić dobre zdjęcie kulinarne? 17 i 18 marca na mieszkańców regionu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach czekać będą m.in. targi żywności, spotkania z blogerami i mistrzami kuchni, warsztaty, pokazy gotowania, konkursy, degustacje oraz porady z zakresu diety roślinnej. Wszystko to w ramach Food Show - kulinarnego święta, jakiego na Śląsku jeszcze nie było.

 • Specjaliści zdiagnozowali polski system ochrony zdrowia i przebadali mieszkańców Śląska

  13 marca 2017 r.

  Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach po raz drugi stało się miejscem wielosektorowej debaty przedstawicieli różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia. W dniach 9-11 marca br., pod hasłem „Znacznie więcej niż medycyna“, odbył się II Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Towarzyszył mu Śląski Dzień Zdrowia, w ramach którego kilka tysięcy mieszkańców regionu skorzystało z bogatej oferty badań lekarskich, konsultacji ze specjalistami, warsztatów, wykładów i zajęć sportowych.

 • Święto gastronomii i kulinariów w Katowicach - otwarcie Food Show już w przyszłym tygodniu

  09 marca 2017 r.

  Trzy dni wystaw, prezentacji produktów żywnościowych, degustacji, pokazów gotowania, warsztatów kulinarnych, spotkań z mistrzami kuchni i blogerami kulinarnymi, debat i dyskusji branżowych – już za tydzień w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się I edycja Food Show. Wokół dyskusji o trendach kulinarnych spotkają się przedstawiciele biznesu spożywczo-gastronomicznego oraz zainteresowani dobrą kuchnią mieszkańcy regionu.

 • Diagnostyka, edukacja, profilaktyka i sport - Śląski Dzień Zdrowia w MCK

  06 marca 2017 r.

  Bezpłatne badania diagnostyczne, konsultacje z lekarzami wielu specjalizacji, wykłady i dyskusje z ekspertami, warsztaty i pokazy, zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów – już w sobotę 11 marca, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się otwarty dla mieszkańców regionu Śląski Dzień Zdrowia. Wydarzenie towarzyszyć będzie II edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress, HCC).

 • II Kongres Wyzwań Zdrowotnych już za 10 dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

  28 lutego 2017 r.

  Ustawa o sieci szpitali, finansowanie lecznictwa, zdrowotne skutki smogu, transkulturowość w medycynie, dostępność terapii w onkologii – już za niespełna dwa tygodnie Katowice staną się centrum interdyscyplinarnej dyskusji o zdrowiu. Wezmą w niej udział minister zdrowia RP, reprezentanci rządu, specjaliści kilkunastu dyscyplin medycznych oraz przedstawiciele sektora ochrony zdrowia, nauki, biznesu, finansów, organizacji pozarządowych, polityki, samorządów i mediów. Na 11 marca zaplanowano otwarty Śląski Dzień Zdrowia dla mieszkańców regionu.

 • Teatr w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

  21 lutego 2017 r.

  Konferencje, targi, wystawy, a od marca również… spektakle teatralne – PTWP Event Center rozszerza ofertę Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Komediowy repertuar przygotowany został we współpracy z Krzysztofem Materną i Teatrem IMKA z Warszawy. Na scenie wystąpią m.in. Magdalena Boczarska, Tomasz Karolak, Krzysztof Materna i Dorota „Doda” Rabczewska.

 • Design, architektura, nieruchomości – moda, trendy, inspiracje. II edycja 4 Design Days za nami

  20 lutego 2017 r.

  Cztery dni z designem i architekturą w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach dobiegły końca. W drugiej edycji 4 Design Days wzięło udział blisko 25 tys. osób – 5 tys. gości biznesowych w dwa dni dla profesjonalistów oraz 20 tys. zwiedzających w weekend 18 i 19 lutego. Wykłady, dyskusje, prezentacje, gale rozdania nagród, wystawy oraz ekspozycja ponad 250 wystawców – taka była II odsłona święta architektury, designu i nieruchomości.

 • Nagrody Property Design Awards 2017

  17 lutego 2017 r.

  Podczas 4 Design Days wręczono nagrody Property Design Awards 2017 za najlepsze obiekty i wnętrza komercyjne oraz publiczne w Polsce, ukończone w ciągu ostatniego roku. Wyróżnione realizacje to: biurowiec The Tides, Hala Koszyki, Hotel Ibis Gdańsk Stare Miasto, Dworzec Łódź Fabryczna, Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej im. Rodziny Ulmów, biuro MediaCom, siłownie McFit Home of Fitness, Hotel Almond Business & SPA oraz Woonerf na Piramowicza w Łodzi. Redakcja Propertydesign.pl przyznała też nagrody specjalne. Laureatami zostali Didier Fiuza Faustino, Rob Reinders ,Marriott International oraz Marcin Szczelina.