Komunikaty prasowe

 • Po pierwsze merytoryka, po drugie prestiż, po trzecie kontakty - zbadano poziom satysfakcji uczestników IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

  12 czerwca 2017 r.

  Zadowolenie z uczestnictwa w Kongresie i wydarzeniach towarzyszących, skłonność do udziału w przyszłorocznej edycji, ocena poziomu merytorycznego i organizacyjnego, wydatki podczas wydarzenia – pytania o te i inne aspekty zadano panelistom, słuchaczom i partnerom Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress). Ich celem było zbadanie poziomu satysfakcji z udziału w największej konferencji biznesowej Europy Centralnej.

 • Obowiązkowy punkt na mapie wydarzeń biznesowych - podsumowanie IX edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

  05 czerwca 2017 r.

  Podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress – EEC) po raz kolejny padł rekord frekwencyjny. Największa konferencja biznesowa w Europie Centralnej przyciągnęła do Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka 9 tys. osób. Ponad 90 proc. z nich deklaruje uczestnictwo w tym wydarzeniu za rok. Tysiące młodych ludzi wzięło udział w organizowanych po raz drugi European Start-up Days i w trzeciej odsłonie projektu Liderzy Przyszłości. Grupa PTWP zaprezentowała wnioski z IX edycji swojego flagowego przedsięwzięcia.

 • KATO ZWEI na tarasach Spodka

  12 maja 2017 r.

  Bar sezonowy ze street foodem i przestrzeń działań kulturalnych - już w poniedziałek 15 maja startuje KATO ZWEI, nowy projekt twórców kultowego baru KATO. Przez całe lato na tarasach Spodka będzie można słuchać koncertów, oglądać filmy, piknikować, uczestniczyć w warsztatach i imprezach targowych. Wszystko to z widokiem na dynamicznie zmieniające się miasto, w sąsiedztwie ikon katowickiej Strefy Kultury i w blasku nowego neonu.

 • Polityka klimatyczna, finansowanie gospodarki, elektromobilność Ważne tematy drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

  11 maja 2017 r.

  Podczas drugiego dnia IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress - EEC) poszukiwano odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące stanu i perspektyw europejskiej gospodarki. W 65 sesjach wzięło udział blisko 400 panelistów. Równolegle w Spodku zainaugurowano drugą edycję European Start-up Days.

 • Katowice centrum debaty nad przyszłością gospodarki w Polsce, w Europie i na świecie – zainaugurowano IX Europejski Kongres Gospodarczy

  10 maja 2017 r.

  - Nie boimy się dużych inwestycji publicznych, chcemy Zachód nie tylko dogonić, ale i przeskoczyć - zadeklarował minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, podczas jednej z sesji pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC) w Katowicach. IX edycja największego wydarzenia biznesowego w Europie Centralnej po raz kolejny jest platformą inspirujących spotkań i wielostronnego dialogu o wymiarze kontynentalnym.

 • 375 imprez w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Spodku

  04 maja 2017 r.

  Kongresy i konferencje, mecze i koncerty, targi i wystawy, a nawet spektakle teatralne - na przestrzeni ostatniego roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym miało miejsce 248 imprez, w Spodku zorganizowano ich 127. Firma PTWP Event Center, która od maja 2016 r. jest operatorem katowickich obiektów, zainteresowała odbywającymi się w nich wydarzeniami ponad 700 000 osób. Spodek i MCK stały się również miejscami codziennej rozrywki dla mieszkańców regionu.

 • Od pomysłu do firmy - European Start-up Days szansą dla stu najlepszych start-upów na biznesowy sukces

  04 maja 2017 r.

  Bezwodna myjnia samochodowa, inteligentny kosz na śmieci, interaktywna podłoga, personalizowany suplement diety, platforma społecznościowa dla influencerów - już za tydzień najbardziej innowacyjne pomysły na biznes zaprezentowane zostaną podczas konferencji European Start-up Days w katowickim Spodku. Stu laureatów konkursu Start-up Challenge spotka się z ekspertami i mentorami, politykami, przedsiębiorcami, organizacjami wsparcia biznesu, przedstawicielami mediów i doświadczonymi start-upowcami.

 • IX Europejski Kongres Gospodarczy - specjalni goście, ważne tematy, wydarzenia towarzyszące

  21 kwietnia 2017 r.

  132 sesje, 700 prelegentów, 11 880 godzin merytorycznych debat. Wśród gości liczna reprezentacja administracji unijnej, polskiego rządu, krajowego i europejskiego parlamentu, ministrowie i wiceministrowie z Europy i świata oraz przedstawiciele zarządów największych firm, eksperci i liderzy opinii. Do IX edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress - EEC) i towarzyszących mu European Start-up Days pozostały niecałe trzy tygodnie.

 • Jak zbliżyć Dawida do Goliata? Młode wilki i rekiny biznesu na European Start-up Days

  19 kwietnia 2017 r.

  European Start-up Days – wydarzenie specjalne, towarzyszące IX Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, zbliża do siebie młode biznesy i duże przedsiębiorstwa. Udział w tegorocznej dwudniowej konferencji dedykowanej start-upom potwierdzili już prezesi i menedżerowe największych firm. Pomysły na biznes, jakie zostaną przed nimi zaprezentowane, mogą być początkiem wielkich karier. Zgłoszenia innowacyjnych i kreatywnych projektów przyjmowane są do 26 kwietnia br.

 • Za miesiąc IX Europejski Kongres Gospodarczy

  11 kwietnia 2017 r.

  IX edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się w Katowicach w dniach 10-12 maja br. W blisko stu sesjach tematycznych weźmie udział kilkuset panelistów, m.in. reprezentanci krajowego i europejskiego parlamentu, przedstawiciele rządów Polski, Europy i świata oraz prezesi największych firm i biznesmeni. Kongresowi towarzyszyć będzie druga edycja European Start-up Days – wydarzenia łączącego start-upy i korporacje.