Komunikaty prasowe

 • X Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się 14-16 maja 2018 r.

  20 października 2017 r.

  Jubileuszowa, X edycja największej imprezy gospodarczej w Europie Centralnej, Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC – European Economic Congress), odbędzie się w dniach 14-16 maja 2018 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Hali Widowisko-Sportowej Spodek w Katowicach. Już po raz trzeci wydarzeniu towarzyszyć będą European Start-up Days.

 • Skrojony na miarę ikony architektury, bliski Katowicom, czerpiący ze Śląska - wybrano najlepszy projekt przebudowy toalet w Spodku

  17 października 2017 r.

  2G STUDIO mgr inż. arch. Wojciech Gwizdak to pracownia architektoniczna z Kielc, która zwyciężyła w konkursie na projekt przebudowy toalet publicznych w Spodku, ogłoszonym przez SARP Oddział Katowice na zlecenie PTWP Event Center. Laureatem drugiej nagrody zostało Ostrowscy Architekci Biuro Projektowe z Katowic, trzecie miejsce zajęła pracownia ER DESIGN Ewa Raczkowska z Gliwic. Toalety w Spodku mają zostać zmodernizowane do końca przyszłego roku.

 • Kilar w rocznicę urodzin. Katowice 2017 - we wrześniu w Spodku wielkie widowisko muzyczne

  12 lipca 2017 r.

  "Krzesany", "Orawa", "Polonez" z "Pana Tadeusza", "Walc" z "Ziemi Obiecanej" - 24 września br. w Spodku odbędzie się koncert z okazji 85. rocznicy urodzin Wojciecha Kilara. Współgospodarzem koncertu jest Miasto Katowice, a wydarzenie uświetni tegoroczne 152. urodziny Katowic - Miasta Muzyki UNESCO. W spektakularnym widowisku udział wezmą: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka, Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. Gościem specjalnym koncertu będzie Ingolf Wunder, światowej sławy pianista, laureat II nagrody w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

 • Po pierwsze merytoryka, po drugie prestiż, po trzecie kontakty - zbadano poziom satysfakcji uczestników IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

  12 czerwca 2017 r.

  Zadowolenie z uczestnictwa w Kongresie i wydarzeniach towarzyszących, skłonność do udziału w przyszłorocznej edycji, ocena poziomu merytorycznego i organizacyjnego, wydatki podczas wydarzenia – pytania o te i inne aspekty zadano panelistom, słuchaczom i partnerom Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress). Ich celem było zbadanie poziomu satysfakcji z udziału w największej konferencji biznesowej Europy Centralnej.

 • Obowiązkowy punkt na mapie wydarzeń biznesowych - podsumowanie IX edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

  05 czerwca 2017 r.

  Podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress – EEC) po raz kolejny padł rekord frekwencyjny. Największa konferencja biznesowa w Europie Centralnej przyciągnęła do Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka 9 tys. osób. Ponad 90 proc. z nich deklaruje uczestnictwo w tym wydarzeniu za rok. Tysiące młodych ludzi wzięło udział w organizowanych po raz drugi European Start-up Days i w trzeciej odsłonie projektu Liderzy Przyszłości. Grupa PTWP zaprezentowała wnioski z IX edycji swojego flagowego przedsięwzięcia.

 • KATO ZWEI na tarasach Spodka

  12 maja 2017 r.

  Bar sezonowy ze street foodem i przestrzeń działań kulturalnych - już w poniedziałek 15 maja startuje KATO ZWEI, nowy projekt twórców kultowego baru KATO. Przez całe lato na tarasach Spodka będzie można słuchać koncertów, oglądać filmy, piknikować, uczestniczyć w warsztatach i imprezach targowych. Wszystko to z widokiem na dynamicznie zmieniające się miasto, w sąsiedztwie ikon katowickiej Strefy Kultury i w blasku nowego neonu.

 • Polityka klimatyczna, finansowanie gospodarki, elektromobilność Ważne tematy drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

  11 maja 2017 r.

  Podczas drugiego dnia IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (European Economic Congress - EEC) poszukiwano odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące stanu i perspektyw europejskiej gospodarki. W 65 sesjach wzięło udział blisko 400 panelistów. Równolegle w Spodku zainaugurowano drugą edycję European Start-up Days.

 • Katowice centrum debaty nad przyszłością gospodarki w Polsce, w Europie i na świecie – zainaugurowano IX Europejski Kongres Gospodarczy

  10 maja 2017 r.

  - Nie boimy się dużych inwestycji publicznych, chcemy Zachód nie tylko dogonić, ale i przeskoczyć - zadeklarował minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, podczas jednej z sesji pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC) w Katowicach. IX edycja największego wydarzenia biznesowego w Europie Centralnej po raz kolejny jest platformą inspirujących spotkań i wielostronnego dialogu o wymiarze kontynentalnym.

 • 375 imprez w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Spodku

  04 maja 2017 r.

  Kongresy i konferencje, mecze i koncerty, targi i wystawy, a nawet spektakle teatralne - na przestrzeni ostatniego roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym miało miejsce 248 imprez, w Spodku zorganizowano ich 127. Firma PTWP Event Center, która od maja 2016 r. jest operatorem katowickich obiektów, zainteresowała odbywającymi się w nich wydarzeniami ponad 700 000 osób. Spodek i MCK stały się również miejscami codziennej rozrywki dla mieszkańców regionu.

 • Od pomysłu do firmy - European Start-up Days szansą dla stu najlepszych start-upów na biznesowy sukces

  04 maja 2017 r.

  Bezwodna myjnia samochodowa, inteligentny kosz na śmieci, interaktywna podłoga, personalizowany suplement diety, platforma społecznościowa dla influencerów - już za tydzień najbardziej innowacyjne pomysły na biznes zaprezentowane zostaną podczas konferencji European Start-up Days w katowickim Spodku. Stu laureatów konkursu Start-up Challenge spotka się z ekspertami i mentorami, politykami, przedsiębiorcami, organizacjami wsparcia biznesu, przedstawicielami mediów i doświadczonymi start-upowcami.